انواع محتوا

انواع محتوا

چنانچه پیشتر گفته شد محتوا امروزه یکی از مهم ترین بخش های یک کسب و کار آنلاین و حتی آفلاین است.

ما هر چه در دنیای مجازی پیش برویم تجربه ما در این فضای نسبتا جدید و گسترده افزایش می یابد.

امروزه همه کاربران بیشتر و بیشتر با لزوم وجود محتوا در صفحات وب پی برده اند.

گستره جهان تولید محتوا رکن اساسی هر وب سایتی را ترسیم میکند و لزوما ضرورت انواع محتوا را یادآور میشود .

انواع محتوا

اما ایده های مختلف برای تولید محتوای موجود در وب:

 1. تولید محتواهای مبتنی بر راهنمایی و مطالب آموزشی
 2. تولید محتواهای تحلیلی نقد و بررسی کتاب
 3. تولید محتواهایی برای نظرسنجی از مشتریان
 4. تولید محتواهایی برای معرفی و بررسی محصول
 5. پادکست
 6. رپورتاژ
 7. داده های مفید و پژوهشی
 8. تولید محتواهایی که دسته بندی ها و لیست ها را به معرض نمایش میگذارد .
 9. اینفوگرافیک (Infographic): بیان تصویری اطلاعات مفید و کاربردی
 10. (meme) میم ها:  ایده ها و مفاهیمی هستند که با به اشتراک گذاری به صورت آنلاین و از شخصی به شخص دیگر گسترش پیدا می کنند. میم ها (meme) می توانند تصویر، ویدئو و حتی کلمات و عبارات باشند.
 11. تولید محتواهایی که چگونگی یا (How to) مطالبی که نحوه انجام یک کار را به صورت جزء به جزء بیان می کند.
 12. صفحات لینکی: یک صفحه لینکی را می توان یک پست با محتوای متنی دانست که به منابع بسیار مفید و کاربردی در یک وب سایت و یا حتی در تمام وب اشاره می کند.
 13. Ebook: یا همان کتابچه های الکترونیکی
 14. نمونه موردی: نمونه های موردی، محتواهایی هستند که به بررسی یک مورد خاص می پردازند. به عنوان مثال، بررسی کمپین تبلیغاتی یک کمپانی خاص، عملکرد یک کمپانی خاص در نحوه تولید یک محصول و یا …

انواع محتوامحتوای ایجاد شده توسط کاربر

محتوای ایجاد شده توسط کاربر ، محتوایی است که بازدیدکنندگان عادی وب سایت برای شما میسازند و با استفاده درست از آن میتوانید بسیار منعطف و بهینه عمل کنید.

کامنتهای زیر عناوین وبلاگ شما و همچنین این کامنتها در انجمنها، نمونه ای از آنها هستند که مردم میتوانند دیدگاه های خود را در مورد محتوای سایت شما بگذارند.

اگر شما محصولی در سایت خود میفروشید، میتوانید این اجازه را به کاربران بدهید تا نظر خود را در مورد محصول شما بنویسند تا محتوای جدید و مرطبتی ساخته شود.

همچنین شما میتوانید راهی برای سازمان دهی و نمایش این نظرات پیدا کنید و راه هایی برای ترقیب مشتریهای بیشتر مورد استفاده قرار دهید.

در فضای کاری ممکن است نظر مشتریان راضی خود را برای ایجاد مطالعات موردی یا مصاحبه بپرسید ‫و توجه داشته باشید که حتما نیازی نیست که از محتوای متنی استفاده کنید.

یک لایک میتواند این تعامل را بین شما و مشتری شما برقرار سازد.

اگر کاربران شما میخواهند اطلاعات جالبی را در مورد شکلی از کلیپهای ویدئویی، تصاویر و دیگر فرمتهای مولتی مدیایی به اشتراک بگذارند پس در سایتتان باید این مجوز را صادر کنید.

هر محتوایی که در سایت قرار میگیرد به بازدید کنندگان اجازه تولید محتوای جدید را بدهید و فراموش نکنید که از محتوای ساخته شده توسط کاربر در ساختارهای اجتماعی بهره برداری کنید.

یک دلیل اصلی رشد این سرویسهای شبکه اجتماعی در سالهای اخیر علاقه مردم برای به اشتراک گزاری محتوا با افراد دیگر است و این سرویسها کار را برایشان آسان نموده است.

به یاد داشته باشید که به‫ اشتراک گزاری محتوا، چه کاربر آن را ساخته باشد و چه شما آن را ساخته باشید فرصتهای بسیاری را برای موتورهای جستجو و مردم فراهم میکند تا محتوای شما دیده شود.

در نهایت یادتان نرود که از یک فرایند تاییدی برای قرار دادن نظرات و پستهای بازدیدکنندگانتان استفاده نمایید.

متاسفانه جهان پر از افراد بد دهن، ربات های اتوماتیک و افراد عصبانی است و آنها میتوانند از این فرصت استفاده کنند و چیزهای نامناسبی را در وب سایت قرار دهند  پس حتما هر کامنتی که گذاشته میشود را ببینید و کنترل کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =